KNIHOVNA

informace o naší knihovně

Knihovna

V Náveském sboru je k dispozici „Knihovna“, která se nachází na chodbě naší fary a k její návštěvy je pozván každý kdo má zájem načerpat ze studnice její moudrosti.

 

K zapůjčení zde najdete něco kolem 1000 knih a 400 časopisů s křesťanskou tématikou, které neustále aktualizujeme.

Knihovna je otevřena v době před, mezi a po bohoslužbách. Čtenářem se může stát každý návštěvník kostela.

Před vypůjčením knihy je třeba se přihlásit do „Seznamu čtenářů“, po té obdržíte průkazku čtenáře, kterou vám na požádání rád vystaví službu konající knihovník. Do této průkazky jsou zapisovány zapůjčované knihy, časopisy, které je pak dobré vrátit nejlépe do měsíce.

 

Takže neváhejte a staňte se i vy pravidelnými čtenáři, je zde pro vás připraveno spoustu kvalitních titulů, které mohou značně obohatit a změnit váš život…

Živá knihovna

 

U našich bratří a sester ze sboru v Jistebné (http://www.istebna.luteranie.pl/biblioteka/info.php) jsme se inspirovali jejich báječným nápadem, a proto přicházíme se Živou knihovnou i u nás. Víme, že knihy si u nás ve sboru mezi sebou půjčujeme již léta, v rámci Živé knihovny bychom proto chtěli tuto společnou aktivitu trochu zorganizovat, abychom věděli, jaké knihy vlastně máme k dispozici.

Jak si půjčit knihu?

Každý, kdo by si chtěl knížku vypůjčit, se podívá na seznam knih, kde jsou knihy rozděleny podle jazyků a dále podle kategorií. Spolu s informacemi o knize je v seznamu i jméno osoby, která knihu vlastní. Zbývá tedy pouze domluvit si schůzku a knihu si předat. Pokud by čtenář osobu, která knihu vlastní, neznal, rádi Vám pomůžeme kontakt zprostředkovat, stačí nám zavolat nebo napsat (kontakty níže).

Jak se do Živé knihovny zapojit se svými knihami?

Pokud doma máte křesťanské knihy, o kterých si myslíte, že by mohly obohatit ostatní a jste ochotni je půjčovat, neváhejte se na nás obrátit. Na základě kategorií, které jsou uvedeny v seznamu knih, Vás požádáme, abyste nám Váš seznam zaslali. Je potřeba uvést autora, název knihy, jazyk, kategorii a pokud možno tak i klíčová slova.

Ať už si chcete knihy půjčit nebo je dát jiným čtenářům k dispozici, prosíme Vás o seznámení se s Pravidly Živé knihovny.

 

Ziva-knihovna SEZNAM KNIH

 

Kontakt

Jarka +420 737 375 447

Gabka +420 604 194 760 

knihovna.enavsi@email.cz


Pravidla Živé knihovny

Pro čtenáře, kteří si chtějí půjčit knihu

1. V rámci Živé knihovny si můžete půjčit knihy se seznamu.

2. Můžete si půjčit libovolný počet knih.

3. Po přečtení knihy ji, prosím, neprodleně vraťte majiteli.

4. Majitel knihy ji půjčuje Vám a nikomu jinému, knihy proto, prosím, nepůjčujte dalším osobám. Po přečtení knihu vraťte majiteli. Když si knihu bude chtít půjčit někdo další, může se obrátit přímo na majitele knihy.

5. Pokud budete chtít, můžete ke knize napsat i krátkou recenzi a zaslat ji na email knihovna.enavsi@email.cz Věříme, že pro mnohé čtenáře můžou být Vaše recenze přínosné.

6. Věříme, že se o zapůjčenou knihu budete hezky starat, kdyby však došlo k poškození nebo ztrátě knihy, zavazujete se koupit majiteli novou knihu (stejný název i autor knihy).

7. Tím, že si vypůjčíte knihu v rámci Živé knihovny, zavazujete se dodržovat výše popsaná pravidla.

Pro majitele knih, kteří knihy půjčují

1. Knihy, které chcete dát v rámci Živé knihovny k dispozici, by měly mít křesťanskou tématiku. Jiné knihy na seznam bohužel přidány nebudou.

2. Pokud chcete rozšířit seznam knih Živé knihovny, obraťte se, prosím, se svým seznamem na správce Živé knihovny (kontakt viz výše). Uveďte název knihy, autora, jazyk, kategorii a klíčová slova (klíčová slova uvádějte pokud možno u knih, z jejichž názvu není jasné, čeho se kniha týká. Uvádějte maximálně 3-4 klíčová slova.)

3. Knihu před vypůjčením minimálně podepište. Doporučujeme také přidat nějaké kontaktní údaje, např. číslo telefonu nebo email, popřípadě knihu obalit.

4. Do seznamu knih můžete přispět libovolným počtem titulů, knihy ze seznamu Živé knihovny můžete také kdykoliv stáhnout (v tomto případě nás prosím kontaktujte).