Verš pro rok 2021:

Matouš 7, 1-2

Nesuďte, abyste nebyli souzeni. Neboť jakým soudem soudíte, takovým budete souzeni, a jakou měrou měříte, takovou Bůh naměří vám.

Něco o našem sboru

Smíšený pěvecký sbor při SCEAV Návsí byl založen v roce 1900 a jako jeden z mála působí do dnešního dne. Jeho zakladatelem byl učitel Jan Zientek. Za dobu působení pěveckého sboru se vystřídala řada dirigentů . Nejdéle sloužícím dirigentem byl Pavel Niedoba, který dirigoval sbor v letech 1966-1999.
Od března 2015 je dirigentem Filip Kasztura, který převzal "dirigentskou taktovku" po svém předchůdci Bohuslavu Stonavském. Současný dirigent Filip Kasztura je mladý, ctižádostivý člověk s hudebním vysokoškolským vzděláním, velmi oblíbený mezi sboristy. Za jeho působení ve sboru došlo i ke změně repertoáru zpívaných písní. Sbor nyní zpívá s doprovodem skvělého Mgr.Romana Raszky nebo celé kapely, což je také změna oproti minulým létům, kdy sbor zpíval jen acapella. Zpíváme písně v jazyce českém, polském, anglickém, latinském a exotickém zulu. Příchod mladého dirigenta přilákal do pěveckého sboru mladé zpěváky a tak se zvětšilo věkové rozpětí - nyní od 14 do 80 let. I přes toto věkové rozpětí tvoříme výborný kolektiv lidí, kteří si rozumí a rádi přicházejí každý týden na zkoušky a vystoupení na bohoslužbách. Zpíváme nejen u nás ve sboru, ale i v jiných sborech v rámci SCEAV, na Noci kostelů v Jablunkově, v Muzeu Bible v Jablunkově, vystupovali jsme i v zahraničí - na Slovensku, v Polsku. Pěvecký sbor má v současné době 36 aktivních členů.

Kontakty

  • Farní sbor SCEAV Návsí
  • Dlouhá 48, 739 92 Návsí


Přejít na Kontakty